Co w najnowszym UNIWERSALU?

red.

- kategorie: Polecamy, Uczelnia

Wiosenne wydanie magazynu „Uniwersal.info”  poza stałymi tematami w dużej części poświęcone jest wrocławskim Juwenaliom. Studenckie święto odbędzie się już 11 i 12 maja, a w tym numerze można przeczytać nie tylko o przygotowanych atrakcjach i zaproszonych zespołach muzycznych, ale też o ciekawej historii juwenaliów w naszym mieście. Z kolei dwa interesujące wywiady pokazują, jak przygotowania do imprezy wyglądają z perspektywy organizatorów – Samorządu Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, oraz jak to wydarzenie postrzega przedstawiciel uczelnianych władz, czyli prorektor ds. studenckich dr hab. Rafał Wojciechowski.

W ostatnim wydaniu przed wakacjami nie może oczywiście zabraknąć tekstów, które mogą zainspirować do wyboru kierunku letniej podróży. Nasi autorzy opisują uroki jazdy Koleją Transsyberyjską, niepowtarzalny klimat Sieny, toskańskiej perły oraz przygody w Iranie, który z pewnością jest wart odwiedzenia.

Ten numer przynosi także debiut kącika prawnego, w którym w przystępny sposób – i z licznymi odwołaniami do przykładów ze studenckiego życia – wyjaśniamy zawiłości procedury odwołania.

W dziale „Polityka” znajdziemy wywiad z dyrektorem ds. komunikacji izraelskiej partii rządzącej Likud, który specjalnie dla magazynu „Uniwersal.info” opowiada aktualnych problemach bliskowschodnich. O tym rejonie świata nasi autorzy piszą także w innych tekstach z tego numeru, analizując m.in. sytuację w Turcji. Poza tym czytelników zachęcamy również do lektury analiz dotyczących Ukrainy, Niemiec, USA i Wielkiej Brytanii.

To wydanie zamykają teksty o tematyce społecznej – ciekawe spojrzenie na korupcję – oraz kulturalnej – recenzja biografii Wisławy Szymborskiej.

red.