Praca dla studentów

Praca dla studentów

Jakub Hudsky

- kategorie: Uczelnia

W nowych oddziałach Amazona pod Wrocławiem pojawiła się możliwość pracy dla studentów.  21 listopada odbył się briefing prasowy, na którym przedstawiciel spółki zaprezentował atrakcyjną dla osób uczących się ofertę zatrudnienia.  

28 października amerykańska spółka Amazon otworzyła w Bielanach Wrocławskich dwa pierwsze centra logistyczne w Polsce.  W obiektach o łącznej powierzchni 26 boisk piłkarskich firma zajmująca się handlem elektronicznym planuje w przeciągu 3 lat utworzyć  6.5 tys. nowych miejsc pracy. Trzeci, identyczny jak te podwrocławskie, budynek Amazona powstał w Sadach pod Poznaniem. Polskie oddziały będą na razie obsługiwać przede wszystkim niemiecki sklep internetowy, zarząd spółki zapewnia jednak, że w przyszłości powstanie także strona sklepu z końcówką „pl”.

Podczas briefingu dla dziennikarzy rzecznik prasowa wrocławskiego oddziału podała do informacji, że Amazon na całym świecie zatrudnia już blisko 150 tys. osób, a jego dochód oscyluje w granicach 75 miliardów dolarów. Wraz z powstaniem nowych centrów logistycznych firma zaczęła zatrudniać także polskich pracowników. Spółka oferuje 12,5 złotych brutto na godzinę, bezpłatny dojazd, prywatną opiekę medyczną i obiad w dniach pracy za symboliczną złotówkę. Pracodawca wychodzi też na przeciw studentom – istnieją weekendowe zmiany i sezonowa rekrutacja na okres przedświąteczny.              

Sama praca szeregowego zatrudnionego w Amazonie nie wymaga żadnych specjalnych kwalifikacji. Przedstawicielka firmy zapewniała jednak, że od najniższego szczebla w hierarchii można awansować na stanowiska managerskie – jako przykład podała swojego współpracownika, który jest teraz członkiem zarządu.

Po briefingu dziennikarze dostali możliwość zwiedzenia nowoczesnego budynku.Trzeba przyznać, że robi on wrażenie. Cały proces przyjmowania paczek, umieszczania otrzymanych przedmiotów w olbrzymim magazynie i wysyłania ich do klientów jest płynnie skoordynowany. Między półkami magazynu można poczuć się jak w fabryce prezentów Świętego Mikołaja. Da się tu znaleźć przeróżne przedmioty poukładane w pozornym chaosie i nieładzie – obok papieru toaletowego znaleźć można maskę Storm Troopera, a obok najnowszej książki zabawkę dla psa…                                                                                         

 zobacz również: nawigiliewgory.pl